Wiosenno-biegowy weekend

Wraz z nadejściem pierwszych dni wiosny ruszamy z nowym sezonem biegowym. W pierwszy weekend kwietnia nie tylko wystartowały zajęcia ogólnopolskiej akcji „BiegamBoLubię”, ale również odbyło się kilka ciekawych biegów, w których nie mogło zabraknąć piotrkowskich „Endorfin”.

651 Arkadiusz Węglarski (fot. Data Sport)

Tradycyjnie już cykl biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego otwiera pabianicki półmaraton, który w tym roku ukończyło 1053 zawodników. Najlepszym z piotrkowian okazał się Jan Wychowałek, który z czasem 1:14:32 zajął 5 pozycję w klasyfikacji Open i 3 w kategorii M20. Piotrkowski klub biegacza „Endorfina” reprezentowało dwoje zawodników Donata Filipek, która debiutowała na dystansie 21 km oraz Arkadiusz Węglarski.

445 Donata Filipek (fot. Data Sport)

6 Pabianicki Półmaraton Arkadiusz Węglarski czas 1:39:08 miejsce 273 Open i 109 M30| Donata Filipek czas 1:47:26 miejsce 472 Open i 10 K40

W najstarszym polskim maratonie w Dębnie nasz klub reprezentował Patryk Wołonkiewicz, który po wspaniałym występie przed tzrema tygodniami w Barcelonie tym razem zmagał się nie tylko z dystansem 42 kilometrów, ale też z problemami zdrowotnymi. Pomimo to Patrykowi udało się ukończyć bieg z czasem poniżej 4 godzin i jest już na ostatniej prostej do zdobycia Korony Maratonów Polskich.

1916 Patryk Wołonkiewicz

43 Maraton Dębno – Patryk Wołonkiewicz czas 3:56:45 miejsce 927 Open i 382 M30

W stolicy zaś dystans 21 kilometrów ukończyło 12729 zawodników. Najlepszym z piotrkowian okazał się Mariusz Stępień z czasem 1:44:39. Endorfiny reprezentowane były przez Krzysztofa Opalę i Tadeusza Przygodzkiego

11 PZU Półmaraton Warszawski – Krzysztof Opala czas 1:47:44 miejsce 4252 Open i 1762 M30 Tadeusz Przygodzki czas 1:49:59 miejsce 4775 Open i 46 M60 Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałych wyników :-)